Arı Poleni Nasıl Yenir

Saf Polen doğrudan alınabileceği gibi, süt ya da yoğurt içinde, balla karıştırılarak ya da suyla da alınabilir. Saf Polen den yararlanabilmek için düzenli ve sürekli bir kullanım tavsiye edilir.
Bu yazıda yer alan bilgiler bilimsel veri değildir uygulamadan önce mutlaka bir sağlık uzmanına yada kurumuna danışınız
Bir kahve kaşığı polen 4 Gr. gelir.

Genel durumumuzu sağlıklı tutmak için günde2 kahve kaşığı polen alınmalıdır. Yılda bir kez polen kürüne başvurulmalıdır. Bunun için en uygun mevsim ilk ve sonbaharlardır.

Yapılacak kürün dozu:

Birinci Hafta: 15 Gr. polen sabahları aç karnına alınmalıdır.
İkinci ve Üçüncü Hafta: Sabah kahvaltısında 15 gr. akşam yemeğinde önce de 15 gr. alınmalıdır.
Dördüncü Hafta: Birinci hafta da olduğu gibi tekrarlanmalıdır.
Bu küre ilave olarak her sabah kahvaltısında bir dilim ekmeğe polenli bal sürülmeli ve bu yolla her gün 8 gr. polen alınmalıdır.
Arı Poleni Nasıl Yenir ve Tüketilir
Arı Poleninin Yenilerek Kullanılması

Dünya literatüründe farklı tavsiyeler bulunmakla beraber ideal düze; – 3 yaşından 5 yaşına kadar günde 12 gram (2 tatlı kaşığı)

- 6 yaşından 12 yaşına kadar günde 16gram (3 tatlı kaşığı)

- Yetişkinler günde20 gram (4 tatlı kaşığı)

- Bazı özel durumlarda günde 35 gramlık “şok” düze uygulanabilir.

- ideal bir kür en az 2 ay sürmelidir. Bu  kürleri özellikle mevsim başlangıçlarında olmak üzere senede birkaç kere tekrar etmek faydalı  olacaktır. Bütün yıl boyunca alınması da tavsiye edilir.

Arı Polenini  aç karnına, kahvaltıdan 15 dakika   önce almanızı tavsiye ederiz. Günlük   düze bir seferde alınabileceği gibi,hahvaltı ve öğle –akşam yemeklerinden önce de  bölünmüş düzeler halinde alınabilir.

Polenin Muhafazası:
Serin ve  rutubetsiz bir yerde tercihen ambalajı içinde buzdolabında muhafaza ediniz. Cam kavanozdaki polenleri ise kapalı şekilde buzdolabında saklayınız.

Share

Cevap Yaz